טיפול אינדיבידואלי

בשיטה האנליטית-אינטגרטיבית

אנשים רבים הולכים לטיפול פסיכולוגי- פרטני. איננו אמורים להעביר את חיינו לבד, בעיקר כשיש אירועים ומצבים שקשה מאוד להתמודד עימם, אך לא רק. פסיכותרפיה יכולה לעזור לנו להכיר את עצמנו ואת יכולות הריפוי, ההתפתחות והתיקון השוכנים בנפשו באופן טבעי. 

 

נילי הררי מטפלת בגישה פסיכולוגית אנליטית, המבוססת על הגותו של הפסיכולוג השיווצרי קרל גוסטב יונג, תלמידו של זיגמונד פרויד. יונג פיתח עמדה טיפולית ייחודית שהקדימה את זמנה, וקראה להדדיות בין המטופל המטפל בקשר הטיפולי. יונג פיתח “פסיכולוגיית מעמקים” ייחודית, אשר נשענת על ידע נרחב בדתות, פילוסופיה, תרבויות, וחקר המיתוסים והדת. יונג חזה כמה מהעמדות הפסיכולוגיות שאנו רואים כיום בגישות חדשות יותר, המדגישות את מעורבותו הרגשית של המטפל בטיפול. שיטתו דוגלת בקשר ישיר, “בגובה העיניים” עם המטופל, ללא שיפוטיות. יונג היה מהראשונים שהדגישו את החשיבות של פסיכואנליזה למטפל עצמו, מתוך הבנה כי שלא ניתן לעסוק בטיפול באחר ללא הבנה פנימית עמודה, הנובעת בין היתר בהתנסות בטיפול פסיכואנליטי. 

 

הטיפול היונגיאני שואף לגרום לנו להתחבר אל המהות והעושר הפנימיים שלנו. לאחר שהוקל לנו מאותם אירועי חיים מטרידים, הוא מאפשר לנו להתקרב אל התכלית והיכולות הייחודים לנו. זהו תהליך האינדיבידואציה, תהליך ההתפתחות שבבסיסו החד פעמיות של כל אדם והשאיפה לממש אותה. בטיפול אנו נלך יחד, צעד אחר צעד, ונכיר את השלמות, המהות והמודעות הייחודית לכם – וכן גם את הצדדים ה”אחרים”, “האפלים יותר”. באופן מפתיע, דווקא שאנחנו מחוברים יותר לעצמנו ולקונפליקטים שלנו, כך אנו מחוברים יותר למשפחת האדם.